Opony Falken WILDPEAK A/T AT3WA 245/65R17 111H XL M+S 3PMSF

582.99

Description

.tg
.tg td
.tg th
.tg .tg-2bhk
.tg .tg-0pky

Falken Opony całoroczne Falken Wildpeak A/T AT3WA w rozmiarze 245/65 R17 111H XL

Opona całoroczna Falken Wildpeak A/T AT3WA 245/65 R17 w prezentowanym przypadku ma indeks prędkości H i indeks nośności 111. Oznacza to, że przy jeździe z maksymalną dopuszczalną prędkością 210 km/h najwyższa wartość obciążenia dla jednej opony wynosi 1090 kg. Oznaczenie rozmiaru omawianych opon wielosezonowych Falken Wildpeak A/T AT3WA 245/65 R17 należy czytać następująco: pierwsza liczba to szerokość w milimetrach, czyli tutaj 245 mm. Druga to wysokość profilu podawana jako procent z szerokości – w tym modelu jest to 65% z 245, czyli 159,25 mm. Ostatnia z liczb w rozmiarze to średnica felgi, na jaką należy zamontować model 245/65 R17 – tutaj 17 cali. Litera to z kolei typ konstrukcji opony. Etykieta opon wielosezonowych Falken Wildpeak A/T AT3WA 245/65 R17 wygląda następująco: ocena „E” za poziom oporów toczenia, „C” za przyczepność na mokrej nawierzchni oraz 72 dB w pomiarze hałasu zewnętrznego. Opony całoroczne Falken Wildpeak A/T AT3WA w rozmiarze 245/65 R17 są montowane w samochodach typu: Peugeot 207, Ford Kuga, VW Tiguan, BMW X3 czy Mercedes CLS.

Opona do samochodów 4×4 / SUV

Wildpeak A/T AT3WA w rozmiarze 245/65 R17 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie 4×4 / SUV. Opony do aut typu SUV mają bardzo podobną konstrukcję do opon osobowych i oferują zbliżony wachlarz osiągów. Bardzo często modele do samochodów typu SUV dostępne są jako wariant danych opon osobowych. Opony do aut typu SUV nie nadają się do jazdy w terenie. Bardzo dobrze spisują się za to na asfalcie – niezależnie od warunków panujących na drodze. Oferują również wysoki komfort jazdy i optymalne opory toczenia. Opony do aut typu SUV przystosowane są do ciężkich samochodów z wyżej położonym środkiem ciężkości poprzez zwiększony indeks nośności i usztywnione ściany boczne.

Klasa – średnia. Sprawdzone technologie oraz najlepszy stosunek ceny do jakości

Opony firmy Falken pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy medium. Opony klasy średniej to kompromisowe rozwiązanie pomiędzy modelami budżetowymi a premium. Charakteryzuje się je często jako produkty o ponadprzeciętnych osiągach dostępnych w dobrej cenie. Opony klasy średniej bardzo często wybierają kierowcy, którzy swój styl jazdy mogą określić jaki umiarkowany, jeżdżą samochodem o przeciętnej mocy i głównie po mieście, jedynie od czasu do czasu wybierając się w dłuższą trasę. Najbardziej popularne marki opon z klasy średniej to: Falken, BFGoodrich, Kleber, Nexen czy Toyo.

Etykieta unijna opon Wildpeak A/T AT3WA 245/65 R17 czyli ocena hałasu, spalania i hamowania

Spalanie paliwa – ocena E Informacje o spalaniu paliwa umieszczane są na etykietach dołączanych do opon i prezentowane w formie piktogramu oraz klas od A do G, gdzie klasa A oznacza największą ekonomiczność paliwową. Jest to ważna informacja, ponieważ im mniejsze opory toczenia, tym samochód ma mniejsze spalania i jest bardziej ekonomiczny w eksploatacji. To także ważna informacja dla wszystkich, którzy dbają o środowisko naturalne – większa ekonomiczność paliwowa oznacza, że do atmosfery trafi mniej szkodliwych spalin. Hamowanie na mokrym – ocena C Etykieta unijna informuje między innymi o poziomie przyczepności opon na mokrej nawierzchni. Parametr ten jest oceniany w pomiarze drogi hamowania i siły tarcia opon w wyżej wspomnianych warunkach. Za przyczepność na mokrej nawierzchni dany model może otrzymać klasy od A do G. Warto jednak wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia opon o lepszych i gorszych parametrach, a modele z klasą G są po prostu niebezpieczne i nie dopuszcza się ich do sprzedaży. Identyczną notę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 56 innych produktów spełniających wytyczne – opony całoroczne (sezon), 17 cali (średnica) oraz średnia (klasa). Hałas na zewnątrz – 72 dB Dzięki informacji o hałasie na zewnątrz auta zamieszczonej na etykiecie unijnej na opony, kierowca decydując się na wybór danego modelu wie z jakim hałasem wiąże się jego użytkowania. Zewnętrzny hałas toczenia opony jest generowany w czasie jazdy i mierzony w decybelach. Na etykiecie wyraża go piktogram obejmujący od jednej do trzech fal, przy czym jedna fala oznacza oponę najcichszą, a trzy – najgłośniejszą. Dane widoczne na etykiecie obejmują jednak tylko głośność na zewnątrz samochodu, a nie w kabinie. Wynik „72 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający kryteria – opony 245/65 R17 (rozmiar) oraz całoroczne (sezon).

Firma Falken

Falken to marka opon klasy średniej charakteryzujących się bardzo dobrymi osiągami na każdym rodzaju nawierzchni, bezpieczeństwem użytkowania i optymalnym komfortem podczas prowadzenia. Falken słynie z wytwarzania opon HP i UHP przeznaczonych do dynamicznej jazdy. Zadowoleni będą z nich kierowcy jeżdżący autami o dużej mocy silnika i ceniący sportową jazdę. Oprócz opon UHP, marka wywodząca się z Japonii ma w swoim portfolio ogumienie do samochodów dostawczych i ciężarowych, a także do aut typu SUV.

Jak sprawdza się symetryczna rzeźba bieżnika w oponie Falken Wildpeak A/T AT3WA 245/65 R17 111H? Poznaj jej wady i zalety

Model Wildpeak A/T AT3WA (Falken) wyposażony został w symetryczną rzeźbę bieżnika. W oponach z bieżnikiem symetrycznym obie połowy bieżnika są takie same. W związku z tym można je dowolnie zamontować na feldze, gdyż strona czy kierunek toczenia opony nie mają tu wpływu na właściwości jezdne. Takie opony łatwo przekłada się na samochodzie, do ich największych zalet należą też większa odporność na zużycie i niższe koszty produkcji. Z drugiej strony bieżnik symetryczny zapewnia bardzo przeciętne właściwości jezdne (szczególnie przy wyższych prędkościach). W związku z tym jest obecnie stosowany głównie w oponach ciężarowych i dostawczych.

Oznaczenia 111H, XL oraz 3PMSF, M+S

Napisy „111” oraz „H” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 1090 kg) oraz prędkości (do 210 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon wielosezonowych. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie 3PMSF – płatek śniegu na potrójnym szczycie oznaczający dopuszczenie opony do poruszania w warunkach zimowych oraz M+S – ang. Mud and Snow (błoto i śnieg) określa opony lepiej radzące sobie w warunkach błota i śniegu, niżeli model standardowy (bez tego symbolu). XL to skrót od extra load oznaczający ogumienie o wzmacnianej konstrukcji.

Opona całoroczna

Falken Wildpeak A/T AT3WA 245/65 R17 należy do grupy opon wielosezonowych. Opony całoroczne/wielosezonowe zaprojektowane są tak, aby zapewnić optymalne właściwości jezdne zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Tego typu ogumienie zwykle stanowi kompromis pomiędzy osiągami typowych opon letnich i zimowych – część bieżnika odpowiada za prowadzenie na suchej drodze, a część jest przystosowana do zimowej nawierzchni. Mieszanka gumowa opon całorocznych najlepiej sprawdza się w umiarkowanych temperaturach – nie jest tak dobra w upały i podczas mrozu, jak mieszanki opon sezonowych.

Gwarancja na opony Wildpeak A/T AT3WA

Gwarancja udzielana na opony Falken obowiązuje przez 5 lat od daty produkcji. W przypadku zauważenia nieprawidłowości warto jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą i złożyć pisemną reklamację, ponieważ im szybciej od zakupu to uczynimy, tym większa szansa na odzyskanie pieniędzy. Gwarancja producenta nie obejmuje m.in. przedwczesnego starcia i nierównomiernego zużycia bieżnika, a także uszkodzeń mechanicznych. W przypadku uznania reklamacji zostanie zwrócony koszt zakupu opony, pomniejszony o dopłatę wyliczoną na podstawie pozostałej głębokości bieżnika.

Opinie kierowców rozmiaru 245/65 R17 o oponach Falken Wildpeak A/T AT3WA

Opinie o oponach, pochodzące od kierowców użytkujących je na co dzień, są szczególnie cennym źródłem wiedzy dla wszystkich wahających się przy wyborze ogumienia do swojego samochodu. Wśród opon całorocznych, użytkownicy szczególnie polegają Falken – amerykańską markę klasy średniej, której produkty znakomicie radzą sobie zarówno latem, jak i zimą. Kierowcy piszą o tych oponach, że „zimą zachowują się jak doskonałe zimówki, a latem sprawdzają jak standardowe opony letnie”, „bez względu na pogodę, jeżdżąc na nich czuję się bezpiecznie”.

Opony całoroczne
peugeot boxer brygadówka
, toyoy
, nowy mitsubishi eclipse
, zabudowa food truck
, mechanizm wycieraczek skoda octavia 1
, auto na d
, paliwo zimowe od kiedy
, abonament auto
, toyota aygo
, silnik elektryczny 7 5 kw
, sprawdzenie auta z francji
, ile czekaliście na warunki zabudowy
yyyyy