Apollo ALNAC 4G WINTER 165/70R13 79T

177.18

SKU: 1dacb0ca057a Kategoria: Tagi: , , ,

Opis

.tg
.tg td
.tg th
.tg .tg-2bhk
.tg .tg-0pky

Apollo Opony zimowe Apollo Alnac 4G Winter w rozmiarze 165/70 R13 79T

Opona zimowa Apollo Alnac 4G Winter 165/70 R13 jest zaprojektowana z myślą o samochodach typu Fiat Tipo (I), Renault Clio (II), Opel Corsa (B), Renault Kangoo (I) czy Nissan Micra i to właśnie w nich jest najczęściej montowana. W ramach europejskiego systemu etykiet omawiany model otrzymał klasę E podczas pomiaru oporów toczenia (wpływają one na spalanie paliwa i emisję CO2 do atmosfery), ocenę C za hamowanie na mokrej nawierzchni, a pomiar emitowanego hałasu zewnętrznego dał wynik na poziomie 68 dB. Warto także wspomnieć, że prezentowane opony zimowe Apollo Alnac 4G Winter 165/70 R13 mają indeks nośności 79, co oznacza, że przy jeździe z maksymalną prędkością dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 437 kg. Sama maksymalna prędkość wynosząca tutaj 190 km/h jest oznaczona za pomocą indeksu prędkości T. Jak należy rozumieć oznaczenie rozmiaru opon zimowych Apollo Alnac 4G Winter? Pierwsza pozycja w rozmiarze opony 165/70 R13 to jej szerokość określona w milimetrach – w tym przypadku jest to 165 mm (16,50 cm). Druga z liczb określa wysokość profilu modelu i jest podawana jako procent z szerokości – tutaj 70% z 165, czyli 115,50 mm. Litera to typ konstrukcji opony („R” – radialna, „-” – diagonalna, „B” – diagonalna z opasaniem – ang. bias belted). Ostatnia liczba to podana w calach średnica felgi, na jaką należy zamontować oponę – tutaj 13 cali.

Opona do samochodów osobowych

Alnac 4G Winter w rozmiarze 165/70 R13 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony osobowe to modele zaprojektowane z myślą o różnego rodzaju samochodach: małolitrażowych aut miejskich, przez rodzinne sedany czy kombi po auta sportowe i limuzyny. Tego typu produkty najczęściej wyposażone są w kierunkowy lub asymetryczny bieżnik (pierwsza nich jest częściej spotykana w modelach zimowych, a druga w produktach przeznaczonych o mocniejszych samochodów). Opony osobowe dostępne są w ramach klas ekonomicznej, średniej i premium. Mogą mieć wzmocnioną konstrukcję, technologię Run Flat czy rant ochronny felgi.

Klasa – ekonomiczna. Tanie opony dla kierowców preferujących jazdę po mieście

Opony firmy Apollo pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy ekonomicznej. Opony klasy ekonomicznej (budżetowej) to optymalny wybór dla kierowców, którzy pokonują niewielkie przebiegi głownie w mieście i nie chcą przepłacać. Modele tej klasy sprawdzą się w niewielkich, miejskich autach o silnikach słabszej mocy i w przypadku kierowców prowadzących na co dzień spokojnie. Ich największą zaletą jest niewygórowana cena, przy czym gwarantują one bezpieczeństwo w kluczowych zakresach. Do najchętniej wybieranych marek opon klasy ekonomicznej należą: Apollo, Achilles, Sunny, Matador, Zeetex, Dębica czy Kormoran.

Etykieta unijna opon Alnac 4G Winter 165/70 R13 czyli ocena hałasu, hamowania i spalania

Spalanie paliwa – ocena E Opory toczenia wpływają na ekonomikę jazdy. Na etykietach stosuje się siedem klas oszczędności oznaczonych kolejnymi literami alfabety. Ocena „A” przypisana jest ogumieniu najbardziej oszczędnemu, a nota „G” zarezerwowana jest dla modeli o największych oporach toczenia. Im lepsza klasa, tym większy wpływ na ograniczenie spalania i emisję spalin przez auta. Hamowanie na mokrym – ocena C Jednym z parametrów, który uwzględniono na etykiecie unijnej dołączonej do opony jest przyczepność na mokrej nawierzchni. To bardzo istotna wiadomość dla osób, które chcą wybrać najlepsze opony, ponieważ określa on bezpieczne zachowanie samochodu podczas trudnych warunków pogodowych. Skala parametru obejmuje litery od A do G, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Co ciekawe, różnice w odległości hamowania na mokrym między modelem z literą A, a tym z F (ocena G nie jest używana) wynoszą aż 18 metrów. Identyczną notę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 16 innych produktów spełniających wytyczne – opony 165/70 R13 (rozmiar) oraz zimowe (sezon). Hałas na zewnątrz – 68 dB Hałas na zewnątrz auta to jeden z parametrów określanych na etykietach unijnych dołączanych do opony. Wyrażany jest w decybelach i przedstawiany graficznie w formie od jednej do trzech fal, gdzie jedna fala oznacza najcichsze opony. Wszystkie modele dopuszczone do sprzedaży muszą spełniać normy, dlatego opony, którym przypisano trzy fale, także mieszczą się w tym zakresie. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, ponieważ im cichszy model opony, tym bardziej jest on przyjazny dla środowiska naturalnego. Wynik „68 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający kryteria – opony Alnac 4G Winter (model) oraz 13 cali (średnica).

Firma Apollo (grupa Apollo Vredestein)

Apollo Tyres to jeden z największych producentów opon na świecie. Obecnie firma, która powstała w 1972 roku, plasuje się na 7 miejscu wśród koncernów oponiarskich. Siedziba Apollo znajduje się w Indiach, a fabryki do niej należące umiejscowione są (oprócz rodzimych Indii) na Węgrzech i w Holandii. W Europie marka zyskała popularność dzięki wykupieniu Vredestein – holenderskiej marki opon premium cieszącej się zaufaniem wśród kierowców. W efekcie Apollo rozszerzył swoje właściwości produkcyjne i wzbogacił portfolio marek.

Kierunkowa rzeźba bieżnika

Model Alnac 4G Winter (Apollo) wyposażony został w kierunkową rzeźbę bieżnika. Opony z bieżnikiem kierunkowym zapewniają najlepsze osiągi na mokrej nawierzchni, śniegu i błocie pośniegowym. Szacuje się, że tego typu rozwiązanie zapewnia 20% większą odporność na aquaplaning w porównaniu z innymi rzeźbami bieżnika. Bieżnik kierunkowy charakteryzuje się układem rowków przypominającym kształtem literę „V”. Opony z tego typu rzeźbą należy montować zgodnie z kierunkiem toczenia (oznaczenie „rotation” na ścianie bocznej). Opony kierunkowe są także cenione za dobrą sterowność na prostej i atrakcyjny wygląd.

Oznaczenia 79T oraz 3PMSF, M+S

Napisy „79” oraz „T” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 437 kg) oraz prędkości (do 190 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon zimowych. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie 3PMSF – płatek śniegu na potrójnym szczycie oznaczający dopuszczenie opony do poruszania w warunkach zimowych oraz M+S – mud and Snow (ang. błoto i śnieg) określa opony lepiej radzące sobie w warunkach błota i śniegu, niżeli model standardowy (bez tego symbolu).

Opony zimowe

Apollo Alnac 4G Winter 165/70 R13 należy do grupy opon zimowych. Opony zimowe to produkty, które zapewniają bezpieczeństwo na śniegu, błocie pośniegowym, wodzie i w niskich temperaturach (średnio poniżej 7 st. C). Bieżnik opon zimowych najczęściej jest kierunkowy, a w przypadku modeli do mocniejszych aut zwykle mamy do czynienia z asymetrycznym. Każdy z tych bieżników pokryty jest siecią lameli – nacięć poprawiających stabilność na śliskiej nawierzchni. Opony letnie zimą nie sprawdzają się, ponieważ nie posiadają takich rozwiązań. Pomocne w wyborze opon zimowych są testy i opinie kierowców.

Gwarancja na opony Alnac 4G Winter

Gwarancja na opony Apollo, podobnie jak w przypadku opon innych marek, obejmuje wszelkie defekty wynikające z tkwiących w produkcie wad konstrukcyjnych, wykonawczych oraz materiałów użytych do produkcji. Reklamacje związane z tymi usterkami można zgłaszać przez 3 lata od daty zakupu. W przypadku wątpliwości odnośnie sposobu powstania wady opony, warto skorzystać z porady pracowników serwisu oponiarskiego, którzy ocenią daną usterkę i poinformują klienta o możliwości uzyskania pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy.

Opinie kierowców rozmiaru 165/70 R13 o oponach Apollo Alnac 4G Winter

Kierowcy korzystający na co dzień z opon Apollo mają na ich temat najczęściej pozytywną opinię. W swoich recenzjach publikowanych w mediach społecznościowych i na forach motoryzacyjnych podkreślają nie tylko doskonały stosunek jakości do ceny, ale także zoptymalizowane parametry w każdych warunkach pogodowych występujących zimą w Polsce. Użytkownicy opon zimowych Apollo piszą: „wysoki komfort jazdy i bardzo sprawne odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego”, „wolno się zużywają, przez cały czas gwarantując taki sam poziom osiągów”.

Opony zimowe
gp francji 2021 terminarz
, skoda kodiaq czarna
, czesci opel lodz
, opel vectra c gts opinie
, polisingowe
, nowe audi tt
, 500+ для украинцев 2022
, używane honda civic
, samochod na l
, dacia duster pomarańczowa
, uszczelka pokrywy zaworów astra h
, peugot.pl
, serwis citroen radom
, renault nowy model
, jak samochody znajdują się w centrum handlowym
, dacia jogger spalanie
, volkswagen caddy 2018
, ac kosztorys bez amortyzacji
, opel vivaro bagażnik
, największe koncerny samochodowe
yyyyy