Hankook VENTUS S1 EVO3 K127 255/30R20 92Y XL ZR

811.00

Description

.tg
.tg td
.tg th
.tg .tg-2bhk
.tg .tg-0pky

Hankook Opony letnie Hankook Ventus S1 evo3 K127 w rozmiarze 255/30 R20 92Y XL

Zadaniem opon Hankook Ventus S1 evo3 K127 255/30 R20 jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i komfortu podczas podróżowania w zróżnicowanych, i często zmiennych, warunkach drogowych. Są to opony letnie. Ich rozmiar należy interpretować w następujący sposób: pierwsza liczba w oznaczeniu rozmiaru to szerokość opony w milimetrach (w prezentowanym przypadku 255 mm), druga liczba jest wysokością profilu podawaną jako procent z szerokości (30 w milimetrach wynosi 76,50), a trzecia to średnica opony najczęściej podawana w calach (tutaj 20 cali). Opony Hankook Ventus S1 evo3 K127 255/30 R20 mają mają indeks prędkości Y (oznacza to dopuszczalną prędkość 300 km/h) i indeks nośności 92 (dopuszczalne obciążenie wynosi tutaj 630 kg). Przeznaczone są do samochodów typu Volvo XC90, Skoda Superb czy BMW X5. W ramach systemu etykietowana otrzymały klasę C w ramach pomiaru oporów toczenia (wpływ na spalanie paliwa), A za hamowanie na mokrej drodze i 73 dB w pomiarze hałasu zewnętrznego.

Opona do auta osobowego

Ventus S1 evo3 K127 w rozmiarze 255/30 R20 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony osobowe to segment ogumienia, który jest przeznaczonych do różnego rodzaju samochodów – od najmniejszych klasy miejskiej po duże limuzyny i sportowe auta dysponujące dużą mocą. Zadaniem opon osobowych jest zapewnienie bezpiecznej, komfortowej i oszczędnej jazdy niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na drodze. Kierowcy w zależności od posiadanego budżetu, miejsca użytkowania auta, jego mocy, stylu jazdy czy pokonywanych przebiegów rocznych mogą wybierać wśród opon osobowych klas ekonomicznej, średniej i premium.

Klasa – premium. Opony dla wymagających kierowców gwarantujące najwyższą jakość

Opony firmy Hankook pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy premium. Opony klasy premium oferują najwyższy poziom osiągów niezależnie od warunków panujących na drodze. Są też zwykle najbardziej komfortowe i mają najmniejsze opory toczenia. Jest to zasługa doskonałych jakościowo składników i najbardziej zaawansowanych technologii stosowanych podczas ich produkcji. Największą popularnością wśród opon klasy premium charakteryzują się marki: Hankook, Pirelli, Bridgestone, Dunlop, Yokohama, Goodyear, Michelin, Continental czy Vredestein. Zwykle kupują je posiadacze samochodów o dużej mocy, kierowcy o agresywnym stylu jazdy czy pokonujący dużą liczbę kilometrów w ciągu roku.

Etykieta unijna opon Ventus S1 evo3 K127 255/30 R20 czyli ocena hamowania, hałasu i…

Spalanie paliwa – ocena C Opory toczenia to siły działające na opony przeciwnie do kierunku jazdy (tarcie, opór powietrza itd.). Im gorzej dany model się im przeciwstawia, tym ma większe opory toczenia, a więc potrzebuje więcej energii do pozostawania w ruchu. Wiąże się to ze zwiększonym spalaniem paliwa. Opony o małych oporach toczenia są w stanie wpłynąć na spadek jego zużycia nawet o 0,25 litra na 100 km. Za poziom oporów toczenia opony na etykiecie unijnej mogą otrzymać klasy od A do G, ale warto wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych. Taką samą ocenę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskały jeszcze 402 inne produkty spełniające kryteria – opony letnie (sezon), 20 cali (średnica) oraz premium (klasa). Hamowanie na mokrym – ocena A Etykieta unijna informuje między innymi o poziomie przyczepności opon na mokrej nawierzchni. Parametr ten jest oceniany w pomiarze drogi hamowania i siły tarcia opon w wyżej wspomnianych warunkach. Za przyczepność na mokrej nawierzchni dany model może otrzymać klasy od A do G. Warto jednak wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia opon o lepszych i gorszych parametrach, a modele z klasą G są po prostu niebezpieczne i nie dopuszcza się ich do sprzedaży. Identyczną notę – „A” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 16 innych produktów spełniających wytyczne – opony 255/30 R20 (rozmiar) oraz letnie (sezon). Hałas na zewnątrz – 73 dB Jednym z parametrów, jaki określa unijna etykieta dołączona do wszystkich opon sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej, jest hałas zewnętrzny. Wyraża się go w dwojaki sposób – zarówno w decybelach, jak i za pomocą piktogramu przedstawiającego trzy fale. Najgłośniejsze opony to te oznaczone 3 falami w trzystopniowej skali. Najcichsze opony, czyli te z oznaczeniem jednej fali, są najbardziej przyjazne środowisku. To także ważna informacja dla wszystkich kierowców szukających opon do swojego samochodu, które zagwarantują komfortową i cichą jazdę.

Firma Hankook

Hankook to azjatycki gigant oponiarski, którego nazwa w rodzimym kraju oznacza po prostu „Koreę Południową”. ta siódma największa na świecie firma w branży oponiarskiej dostarcza na rynek opony przeznaczone do różnego rodzaju aut – od miejskich samochodów rodzinnych po sportowe bolidy. Dzięki niemal 80-letniemu doświadczeniu i zastosowaniu innowacyjnych technologii, opony Hankook cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kierowców na całym świecie i są doceniane przez specjalistów z dziedziny motoryzacji.

Jak sprawdza się asymetryczna rzeźba bieżnika w oponie Hankook Ventus S1 evo3 K127 255/30 R20 92Y? Poznaj jej wady i zalety

Model Ventus S1 evo3 K127 (Hankook) wyposażony został w asymetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik asymetryczny to rozwiązanie, które uznawane jest za najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Bezpośrednio przekłada się to na osiągi takich opon. Rzeźba asymetryczna dzieli się na część zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza umożliwia zachowanie panowania nad samochodem podczas manewrowania, a druga odpowiada między innymi za odprowadzanie wody. Bieżnik asymetryczny najlepiej sprawdza się w samochodach o większej mocy. Oprócz bezpieczeństwa oferuje też odporność na nierównomierne zużycie i dobre tłumienie hałasu.

Oznaczenia 92Y, XL, FR oraz ZR

Napisy „92” oraz „Y” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 630 kg) oraz prędkości (do 300 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon letnich. Opona z oznaczeniem FR posiada rant chroniący felgę przed zarysowaniami. XL to skrót od extra load oznaczający ogumienie o wzmacnianej konstrukcji. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie ZR – oponę z pełnym obciążeniem można użytkować do prędkości 240 km/h.

Opona na sezon letni

Hankook Ventus S1 evo3 K127 255/30 R20 należy do grupy opon letnich. Opony letnie, jak sama ich nazwa wskazuje, przeznaczone są na sezon letni. W związku z tym cechują się określonymi parametrami gwarantującymi bezpieczną jazdę w czasie tej pory roku. Bieżnik opon letnich jest stosunkowo płaski, posiadający niewiele rowków i nacięć. Dzięki temu opona styka się z podłożem większą powierzchnią, a to przekłada się na lepszą przyczepność. Również mieszanka gumowa, z której zbudowano model letni różni się od tej stosowanej przy innych sezonach, a jej skład gwarantuje większą stabilność i twardość w wysokich temperaturach.

Gwarancja na opony Ventus S1 evo3 K127

Dzięki gwarancji producenta opon, kupujący ogumienie ma pewność, że w przypadku wystąpienia wad wynikających z błędów produkcyjnych, odzyska on pieniądze lub otrzyma nową oponę. W przypadku opon Hankook gwarancja nie jest określona czasem, ale zużyciem bieżnika – jest ważna aż do momentu starcia go do poziomu wskaźnika TWI, czyli do wysokości 1,6 mm. Odzyskanie środków lub wymiana opony na nową nie powinna być problemem w przypadku trudności z jej wyważeniem lub widocznych deformacji – wówczas warto skorzystać z przysługującemu konsumentowi prawa i zgłosić reklamację.

Opinie kierowców rozmiaru 255/30 R20 o oponach Hankook Ventus S1 evo3 K127

Opony letnie Hankook cieszą się dobrymi opiniami wśród kierowców korzystających z nich na co dzień. W swoich recenzjach publikowanych w Internecie, użytkownicy piszą że ogumienie to sprawdza się w zróżnicowanych warunkach pogodowych i bardzo dobrze radzi sobie podczas miejskiej jazdy oraz na dłuższych trasach. „Wzorowe zachowanie na mokrej nawierzchni, opony sprawnie odprowadzają wodę i są odporne na aquaplaning”, „pozytywnie mnie zaskoczyły – osiągi lepsze niż opony innych marek, a cena konkurencyjna”.

Opony letnie
peugeot partner 2018 cena
, citroen berlingo van
, regały na koła samochodowe
, lusterka do kempingu
, opel używane
, peugeot 108 wymiary
, dm bzwbk
, osłona przeciwsłoneczna na balkon
, uzywane samochody na raty
, astra h rozrząd
, samochody v8
, honda cr v 2.0
, touareg 2005
, ranking samochodów dostawczych do 3 5 tony 2017
, nissan juke bialy
, dacia duster 2021
, samochody używane nowy targ
, konto dla ukraińców
, t6 volkswagen
yyyyy